Około tysiąca uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do 29 lipca przebywało w Toruniu na obozie integracyjno-formacyjnym. W poniedziałek 29 lipca stypendyści znów zawitali na Rybaki. Ok. 200 osobowa grupa spotkała się w świątyni na Rybakach, aby jako jedna z grup tegorocznego obozu podsumować ten piękny czas w Toruniu. W programie było wręczenie medali za osiągnięcia sportowe. Dzielenie się świadectwem, odpowiedź na trudne pytania młodzieży, wspólna modlitwa. Całość zakończono błogosławieństwem indywidualnym.
Młodym ludziom towarzyszyli opiekunowie ks. Paweł (ojciec duchowny WSD Warszawa), s. Monika (michalitka) i s. Alma (zmartwychwstanka). Wśród goszczących tego dnia na Rybakach była młodzież z następujących diecezji: Przemyskiej, Drohiczyńskiej, Sosnowieckiej, Ełckiej i Szczecińsko-Kamieńskiej.
Przypomnijmy! Obóz rozpoczął się w piątek 19 lipca mszą św. w toruńskiej katedrze. W niedzielę (21 lipca) stypendyści opowiedzieli świadectwa we wszystkich toruńskich parafiach. Ponad 50 osobowa grupa gościła również w naszym kościele, dzieląc się wiarą i młodzieńczym entuzjazmem. Były zajęcia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, warsztaty medialne w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wycieczki do Górska i na Barbarkę, a także odwiedziny w Urzędzie Marszałkowskim. Stypendyści w sobotę (27 lipca) zorganizowali obozowy dzień papieski, a popołudniu na trybunach Motoareny kibicowali zawodnikom podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu.
Msza św. na zakończenie obozu w kościele Wniebowzięcia NMP odbyła się w niedzielę (28 lipca). W planie obozu znalazł się czas nie tylko dla ducha, ale również dla ciała. W poniedziałek (29 lipca), stypendyści zmagali się w wielu konkurencjach sportowych w czasie Dnia Sportu, który odbył się w Arenie Toruń. Obóz zakończył się dzień później.
Pomysł obozów wakacyjnych dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zrodził się 2001. Umożliwiają one poznawanie bogactwa kulturowego, duchowego oraz intelektualnego kraju. Do tej pory stypendyści odwiedzili m.in.: Kraków, Warszawę, Trójmiasto, Poznań, Gniezno, Wrocław, Aglomerację Śląską i Zagłębie, Łódź, Częstochowę, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Zamość, Olsztyn, Frombork, Szczecin, Świnoujście, Przemyśl, Rzeszów, Wadowice, Ełk, Augustów, Białystok, Tarnów, Koszalin i Kielce.